Wydajność to jedno z najważniejszych kryteriów

Wybierz najbardziej wydajny impregnat do kostki brukowej

Wybierając odpowiedni impregnat do kostki brukowej, musisz zwrócić uwagę na wydajność. Oczywiście podaje ją producent, jednak w przypadku tanich środków, przekazywane informacje mogą… nie do końca pokrywać się ze stanem faktycznym. Jak nie dać się oszukać?

Dobry impregnat do kostki brukowej wyróżnia właśnie wydajność. W przypadku środka o cenie w granicach 250-300 złotych, ta powinna wynosić (na 1 litr) 5-10 m2 – przy dwóch warstwach. Eksperci zalecają właśnie dwie warstwy, jako najbardziej optymalną ilość. To niezwykle istotne, ponieważ to właśnie właściwa impregnacja wydłuża trwałość kostki brukowej, spowalniając procesy erozji materiału, szczególnie w przypadku częstego przechodzenia przez granice 0°C. Nie trzeba dodawać, jak często w naszym klimacie temperatura spada niebezpiecznie nisko.

Impregnacja kostki brukowej a wydajność – to kluczowa kwestia. Kiepski środek zabezpieczy podłoże na kilka miesięcy, jeśli więc nastanie czas zimowy, będziesz mieć duży problem choćby z odśnieżaniem. Dlaczego? Ponieważ to właśnie odpowiednio zaimpregnowania kostka wyróżnia się suchym podłożem – a  do tego słabiej przywiera zamarznięty lód i śnieg.