Tani impregnat do kostki brukowej. Nie stawiaj na produkty wątpliwej jakości

Tani-impregnat-do-kostki-brukowej

Tanie impregnaty do kostki brukowej nie zapewniają idealnej ochrony ściernej. Ponadto, wątpliwej klasy impregnaty utrzymują nasycenie koloru kostki przez ledwie kilka miesięcy – po nich kostka wraca do pierwotnego wybarwienia.

Pamiętaj, że tanie impregnaty są nadmiernie rozcieńczone – bazują często na mocno rozwodnionych koncentratach. W związku z tym, ich wydajność jest zdecydowanie niższa niż ta, którą deklaruje producent. Jeśli 5 litrów impregnatu o dobrej renomie kosztuje 250 złotych, możesz być pewny, że impregnat za 125 złotych pochodzi z rynków azjatyckich (najczęściej z Chin). Czy warto na nie stawiać? Absolutnie nie.

Dlaczego? Nie chodzi nawet o ich kiepską jakość (kolor i sam efekt utrzymuje się zaledwie przez kilka miesięcy), ale też wątpliwe pochodzenie. Często tani impregnat do kostki brukowej nie posiada niezbędnych certyfikatów. Tego typu produkty są często, najzwyczajniej w świecie, szkodliwe dla środowiska. Niejednokrotnie w naszej pracy trafialiśmy na doniesienia o tanich impregnatach, które pogorszyły pierwotny wygląd kostki brukowej. Oczywiście nie musisz przepłacać – nie daj się jednak naciągnąć na tani impregnat do kostki brukowej, który przyniesie tylko więcej szkody niż pożytku.