Jak wybrać odpowiedni impregnat do mycia kostki brukowej? Sprawdź, jak nie zaszkodzić podjazdowi

Impregnat-do-mycia-kostki

Coraz więcej Polaków decyduje się na brukowany podjazd. To bardzo funkcjonalne i stylowe rozwiązanie, jednak musisz pamiętać o odpowiedniej konserwacji, ale przede wszystkim o regularnym czyszczeniu kostki. W tym zdecydowanie najlepiej sprawdza się woda i myjka ciśnieniowa.

Pamiętaj, że nadmiar chemii szkodzi!

Na rynku dostępnych jest wiele chemicznych środków do czyszczenia kostki brukowej. Zdecydowana większość z nich bardziej szkodzi niż pomaga, uszkadzając powłokę wierzchnią materiału, co po dłuższym okresie skutkuje bardzo nieciekawym widokiem. Z kolei wymiana podjazdu to bardzo kosztowny proces, wymagający czasu i dodatkowych nakładów finansowych których można uniknąć.

Najczęstsze zanieczyszczania pojawiające się na kostce brukowej wbrew pozorom bardzo łatwo jest usunąć. I to zdecydowanie bez użycia specjalistycznych, drogich środków. Zwłaszcza, że mają one tendencję do uszkadzania kostki.

Preparaty do mycia kostki brukowej nie zastąpią mycia mechanicznego

Nawet najdroższe środki czyszczące nie zastąpią myjki ciśnieniowej, niezależnie od tego, co twierdzi ich producent. Mycie pod ciśnieniem umożliwi Ci bardzo łatwe i szybkie czyszczenie nawet trudno dostępnych powierzchni i elementów. Dzięki temu możesz bez użycia siły wyczyścić kostki brukowe z piachu, błota, zacieków oraz niewielkiego wapiennego osadu. Do tego, świetnie sprawdzą się w przypadku czyszczenia przestrzeni między kostkami – to tam ukrywa się trudny do pozbycia, uporczywy mech.

Pamiętaj również, że najlepszym sposobem na pozbycie się chwastów spomiędzy szczelin kostek jest usunięcie ich wraz z systemem korzennym. Nawet niepozorne rośliny mogą mieć rozbudowany system korzenny, dlatego powinieneś sobie pomóc odpowiednimi narzędziami.

Elementem wieńczącym czyszczenie naszej kostki jest impregnacja, pomoże ona utrzymać bruk w czystości, ochroni kostkę przed trwałym zabrudzeniem np. olejem silnikowym oraz ochroni barwę przed promieniowaniem UV. Wniosek nasuwa się jeden, lepiej zapobiegać i już po ułożeniu kostki zaimpregnować ją odpowiednim preparatem, niż szukać po poplamieniu bruku, środków do mycia które mogą uszkodzić kolor lub obniżyć trwałość naszej kostki brukowej. Optymalnym rozwiązaniem jest użycie naszego impregnatu Deep Coat V zaraz po położeniu kostki brukowej lub po wiosennym czyszczeniu kilkuletniego bruku z użyciem myjki ciśnieniowej.