Impregnacja kostki tarasowej. Zalety preparatów i wskazówki dotyczące ich stosowania

Impregnat-do-kostki-tarasowej

Kostka tarasowa cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza ze względu na to, że jej ułożenie jest proste i efektowne. Często można spotkać je w otoczeniu domków jednorodzinnych, na tarasach, które stają się centrum ogrodu. Dobre przygotowanie powierzchni zapewni jej długą żywotność, bez konieczności wymiany.

W przypadku zdecydowania się na powierzchnię wyłożoną kostką tarasową na uwadze trzeba mieć jej zalety oraz to, jakimi preparatami można zabezpieczyć takie podłoże. Kostka tarasowa to przede wszystkim:

  • szeroki wybór kolorów i wzorów, które dopasować można do wyglądu tarasu i elewacji domu,
  • łatwość w układaniu,
  • trwałość i wytrzymałość – zwłaszcza po impregnacji,
  • estetyczny i schludny wygląd.

Impregnat do kostki tarasowej, czyli jak uchronić ją przed zanieczyszczeniami

Taras z pewnością jest jednym z ulubionym elementów każdego ogrodu – organizuje się tam przyjęcia urodzinowe, spotkania rodzinne i grill ze znajomymi. Podczas urzędowania na tarasie nie sposób uniknąć zabrudzeń od węgla, tłuszczu, alkoholu, słodkości i kawy. Jedynym sposobem, by uniknąć trwale zanieczyszczonej powierzchni tarasu jest zastosowanie odpowiednich impregnatów.

Jakie zalety płyną z zastosowania takiego specyfiku?

Zaimpregnowana powierzchnia kostki tarasowej będzie chroniona przed powstawaniem wcześniej wspomnianych już plam, zanieczyszczenia nie będą się odkładały i barwiły powierzchni kostki. Kolory kostki tarasowej będą bardziej intensywne, preparat ograniczy także porost mchów oraz zwiększy odporność na ścieranie, co jest niezwykle istotne przy długotrwałym i intensywnym użytkowaniu.

Po zastosowaniu impregnatu do kostki tarasowej można zauważyć, że:

  • powierzchnia wchłania mniej wody,
  • ochrona przed plamami jest stała,
  • rozrost mchów jest ograniczony, często taras jest miejsc zadaszonym, zacienionym co zwiększa podatność na pojawienie się porostów.

Jak przygotować się do impregnacji?

  • Preparat nakładamy tylko i wyłącznie na czystą kostkę tarasową, tak, by na jej powierzchni nie znajdowały się zanieczyszczenia oraz piasek. Osoba, która będzie wykonywała impregnację powinna być wyposażona w okulary, rękawiczki i odzież ochronną.
  • Aby uzyskać pożądany efekt zaleca się zastosowanie impregnatu DEEP COAT V, który pozwoli jeszcze lepiej chronić kostkę. Podczas nakładania preparatu należy pamiętać o dostosowaniu się do warunków atmosferycznych: niekorzystne będzie zbyt duże nasłonecznienie oraz opady deszczu.
  • Impregnat można nakładać na wiele sposobów: natryskiem, wałkiem, pędzlem i pistoletem. Od preferencji osoby, która podejmuje się impregnacji, zależy wybór konkretnej metody.
  • Ciekawostka: proces impregnacji kostki tarasowej można wykonać jeszcze przed fugowaniem niedawno ułożonego materiału. Kostka tarasowa jest gotowa do użytkowania już po 24 godzinach od zakończenia impregnacji.

Jeśli chcesz, by Twój taras wyglądał naprawdę dobrze i co najważniejsze – spełniał swoją rolę, warto zainwestować w impregnaty do kostki tarasowej.